Genel

Para Kontrol Makineleri İle Kullanım Kolaylığı 

Kağıt paraları otomatik olarak tanımlama ve varsa sahtelerini saptayabilme özelliğine sahip olan para kontrol makinesi ve makineleri son zamanlarda bütün işletmelerin göz bebeği haline gelmiştir. Büyük veyahut küçük ölçekli işletmelerin ticari kayıp yaşaması yerine üretilen bu aletler sayesinde düzmece paradan mağdur olanların sayısı da en üye indirilmiş vaziyettedir. Şarj edilebilir özelliği sayesinde her yerde kolayca kullanımı uygun olan para kontrol aletleri bir dolu batarya ile 8-9 saat kesintisiz kullanabilirsiniz. Portatif ve kibar yapısı ile çok yer kaplamamaktadır. Bu arada elektrik ile de sabit yerde kullanabilmeniz olasıdır.

Para Kontrol Makinesinin Teknik Özellikleri

Takriben 1 kilodan az ve 500 gr kadar ağırlığında ve 14x18x8.5 santimetre ebadında olan para kontrol makinesi bu arada sıfırlama ve ekleme özelliğine de sahiptir. Takriben 1/2 saniye hızında parayı kontrol edebilme özelliğine sahiptir. Alet düzmece parayı kontrol ettikten sonra yazılı veyahut sesli olarak ikaz verir. Sınırsız olarak update garantisine sahiptir. Küçük bir tasarıma sahip olduğundan dolayı çok yer kaplamaz. Aslında para kontrol makinesi en ehemmiyetli özelliği ise kontrol edilecek parayı her iki taraftan ve her şekilde kabul etmesidir. ATM’ler gibi kırık veya yıpranmış paraları geri iade etmez. Eğik koyulmuş paraları bile saniyeler içinde kontrol etme özelliğine sahiptir.

Para Kontrol Makinesinin Özellikleri Nelerdir?

Para kontrol makinesi bataryalıdır ve şarj edilebilir özelliğe sahiptir. Elektrikle de çalışabilmektedir. Uzun ömürlüdür bir düzmece para aletini yıllar süresince güvenle kullanabilirsiniz. Tabi ki kaliteli ve güvenli markalara ait aletleri almak gerekmektedir. Para kontrol aletlerini büyüklükleri de ise alışveriş merkezlerinde, marketlerde gördüğünüz post veyahut kredi kartı aletleri kadar küçük ebatlara sahiptir. Portatif yapıya sahip olan bu aletler paraların eskisini, yenisini ve düzmecesini tek seferde ayırt etme özelliğine sahiptir ve ikinci bir işlem gerektirmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir